Halloweenská stezka

Tradiční halloweenský maškarní rej připravily pro celou školu děti z třetího trojročí a dobrovolníci z mladších dětí. Strašidelná stezka se zábavnými úkoly a bubáky. Zajímavé bylo, že o organizaci halloweenu rozhodovalo společně shromáždění.

Projekt Afrika

Měsíc říjen jsme se v předmětu Projekt společnost ve třetím trojročí věnovali tématu Afrika. Povídali jsme si o historii, zeměpisu a současných problémech v Africe. Přišli k nám do školy rodiče, povídat o státech, které v minulosti navštívili. Také jsme jeli do Náprstkova muzea v Praze, na výstavu o Emilu Holubovi.

Koleje jedou!

Koleje v plném nasazení. Děti přebírají odpovědnost za svou školu. Kutilové kutí drobné opravy ve škole. Literární větci připravují knihovnu a časopis. Zvěřinec pečuje o nová zvířátka a květiny. Elektroland spravuje sociální sítě, návštěvy ve škole a techniku. Svačinkáři připravují zdravé pohoštění pro ostatní. Vztažníci se učí samostatně řešit konflikty. Díky Ško-Energo za finanční podporu tohoto smysluplného projektu.

Víkend s tatínky

20. 10. - 22. 10. 2023 se jako každý rok uskutečnil víkend s tatínky. Tradičně na naší oblíbené boudě Hadovce. Večerní turnaj v deskových hrách. Túra na Dvoračky. Sluníčko a pohoda.

video-představení naší školy

Na našem video-kanále se objevilo první propagační video. Natočil ho profesionální filmař Marek Werner během posledního dne loňského školního roku. Sdílíme tedy svou radost z učení! Klikněte na tento příspěvek a objeví se přímý odkaz.

Meet & Code 2023

Za vekého zájmu dětí i dospělých jsme uspořádali dvě robotické a programovací akce: Bludiště robotů a Robo-teréňák. Děkujeme za finanční podporu Meet & Code a propojení akce s MAS ORP Lysá nad Labem.

Proběhl Votoč vohoz

10.10. 2023 proběhl tradiční takzvaný "votoč vohoz". Provětrávali jsme šatníky a dětské pokojíčky, a co jsme už nechtěli nebo nepotřebovali jsme do školy přinesli. Komu se něco líbilo, mohl si to nechat.

Den kaše

10. října 2023 jsme se zapojili do kampaně organizace Mary´s Meals u příležitosti mezinárodního Dne kaše. Žáci i učitelé si dnes odřekli svůj běžný oběd a místo toho jsme jedli kukuřično-sójovou kaši. Takovou, kterou běžně jedí děti v nejchudších částech světa, které již zmíněná organizace svou činností podporuje. Peníze, které jsme díky tomuto obědu ušetřili, odešleme organizaci Mary´s Meals, která díky nim bude moci zajistit jídlo pro deset dětí na celý školní rok.

Podzimní putování

Ve dnech 2. - 4. 10. 2023 proběhlo podzimní putování. Skupinka deseti dětí putovala z Úštěku do České Lípy, takzvaně "na těžko"- spaly pod širákem. Celkem ušly 38 kilometrů za téměř letního počasí.