Vánoční besídka

Tanečky a tance, společné zpívání koled, gymnastická cvičení, zábavné scénky a představení. To všechno jsme zažili při tradiční vánoční besídce.

Mikuláš ve škole

5. prosince proběhla ve škole mikulášská nadílka. Děti ze třetího trojročí šly v kostýmech do jednotlivých trojročí a za básničku nadělovaly mandarinky.

Pozvánka na vánoční besídku

Srdečně zveme všechny přátele školy na tradiční vánoční besídku. V úterý 19. prosince od 16:00 ve velkém sále benátecké Záložny na Husově náměstí.

Operace (B)ananas

Kreativní projekt FILM představuje své dílo. Na krátkém filmu se podílely děti napříč celou školou pod vedením průvodce Honzy. Připravovaly scénář, kostýmy, rekvizity. Výsledek stojí opravdu za to! Posuďte s námi... FIlm naleznete na našem YouTube kanále zde

Kolejní den

Všech šest kolejí si uspořádalo celodennní tematický program. Kolej Zvěřinec vyrazila do Zoo Praha na program o indonéské džungli. Kolej Elektroland se zúčastnila workshopu o bezpečí na internetu s Faketicky - mediální workshopy. Kolej Kutilové pracovala v dílně s uměleckým kovářem Matějem Trejtnarem. Kolej Literární vě(t)ci shlédla výstavu o ilustracích Heleny Zmatlíkové ve Chvalska Tvrz. Kolej Zdravé svačinky si tentokrát vařila celý oběd a s kolejí Vztažníků si povídala mimojiné o veganství a vegetariánství.

Vrstevnické učení

Žáci třetího trojročí dobrovolně pomáhají žákům ve druhém s matematikou. Proč? Protože to dává smysl!:) Vrstevníci mají větší vliv na učení, dokáží najít vhodný jazyk, podporují se sociální vazby mezi ročníky, starší si opakují učivo.

Projekt Lidé na okraji zájmu

V projektu Lidé na okraji zájmu jsme s nejstaršími dětmi navštívili Domov Mladá v Milovicích, organizaci Jako doma v Praze a Muzeum romské kultury v Brně. Zjistili jsme, že na okraji zájmu se lidem na ulici, lidem s tělesnými nebo mentálními postižením a českým Romům vůbec nežije dobře a že existují způsoby, jak můžeme sami pomoct.

Návštěva z vedení jiných škol

Navštívili nás spřátelené ředitelky a ředitelé základních škol. Rádi jsme jim ukázali, jak to v naší škole funguje. Strávili jsme spolu krásný den.

Rukodělné dílničky

Na rukodělných dílnách s Ondřejem Suchanem jsme vyráběli nože a kuše. Některým z nás pomáhali i rodiče. Ještě nás čekají dílny o vyrábění šperku a autíček.